Vitejte u Čolka


Upozornění: Na těchto stránkách se neustále usilovně pracuje, proto případné chybějící obrázky, části textu či dokonce celé stránky nejsou chybou, ale vlastností

 

Jak to celé začalo:

Kdysi dávno, jako dítko školou povinné, jsem začal chodit do kroužku lodních modelářů, dostal jsem polotovar lodě a časem z toho měl vzniknout soutěžní stroj pro třídu EX500.

Pak bylo soustu dlouhých let klid. Až jednou: na internetu jsem narazil na pozvánku na mezinárodní závody lodních modelářů, co se měly konat na rybníku pár kilometrů od nás. Tak proč se tam nepodívat. Vzal jsem potomky na výlet a že tam na chvilku zajedeme. Půl dne u vody uteklo jako voda, domů se nám nechtělo, pár fotografií z MS Naviga NS 2005 zbylo jako památka.

Vzpomínky na staré modelářské časy vyplavaly napovrch, a v hlavě se začala rodit představa, která získávala stále více jasnější podobu. Postavím si motorovou jachtu, samozřejmě na radiové ovládání. Začal jsem hledat na internetu,  vyptávat se známých a podobně. Našel jsem si jachtu  Sunseeker Predator 55, která mě zaujala nejen svými parametry, ale především vzhledem.

Protože vše kolem Predátora se stále točilo v teoretické rovině a nebylo nic, co by se dalo vzít k vodě, rozhodla se manželka, že mi pomůže. Kde se vzala tu se vzala krabice se stavebnicí plachetnice Rona. A tak nezbylo, než začít stavět.

Pár fotografií ze IV. závod seriálu mistrovství České Republiky soutěžních modelů kategorie M sezony 2007.

Život šel dál, po touze ovládnout vodu přišla i touha ovládnout ostaní živly, zemi a vzduch. Po konzultaci jsem se rozhodl zemi ovládnout off-roadem Phoenix ST AT-10ES RTR a vzduch motorovým větroněm Sky Lady II.

 

 

 

 

Aktuálně

25.4.2009
Fotky z celostátní výstavy sekce C v Borovanech

 

8.10.2008
Doplněny a aktualizovány stránky EX-500

 

25.9.2008
Doplněny a aktualizovány stránky Sky Lady, Filip, Blue Whale

 

15.8.2008
Poslední let ...

 

16.6.2008
Fotky ze setkání modelářů v Písku

 

2.3.2008
Začala stavba motorové jachty Predator 55

 

19.1.2008
Nový přírůstek - truck Phoenix ST

 

29.10.2007
První plavba plachetnice Rona

 

 

Náměty a připomínky: webmaster