Adia předloha Mirabilia

Tak tuhle Mirabelku jsem si vybrala na vyšívání pro shlédnutí těchhle stránek s překrásnými fotkami.
Materiál jsem koupila tady zatím nejlepší zdroj na materiál k Mirabelkám hlavně kvůli kvalitě látky a ceně.
Vyšívat budu na len Belfast Dirty Linen 32ct mulinkami DMC a používat budu i kreinik a spoustu korálků
Začátek vyšívání 20. prosince 2009
 
7. července 2012 ... Hurá dovolená! Tak jsem se pustila do dovyšívání kreinikem. Což se mi podařilo. Je to teda fuška, vyšívám jen dopoledne, aby mi nesvítilo na kreinik sluníčko. Jinak je to hooodně náročné na oči, jak se kreinik leskne. Na blending filament používám smyčku za uchem jehly, aby mi kreinik neklouzal. Tím se vyšívá dvěma vlákny, takže to jde. A pak tlustčím kreinikem klasickým jedním vláknem. Aby se mi nit netřepila, používám fintu. Udělám uzlík, zmáčknu ho nehtem a používám tlustou jehlu ze sad Dimensions. Takže uzlík projde aniž by poškodil látku a kreinik se mi netřepí.
 

 
2. října 2011 ... dovyšívala jsem jedno křídlo kreinikem. Je to teda fuška. Navíc v předloze se objevila značka, která v klíči není. Asi tisková chyba.
Jinak už se musím poprat jenom s druhým křídlem. Kreinik se hodně leskne, takže jím vyšívám jenom za denního světla, když se ještě sluníčko neopírá do oken.
No a pak už jenom korálky a obšívání, ale to je ještě za dlouho... Tak si to ještě užiju :)
 

 
1. srpna 2011: tak jsem si říkala, že až budu mít dovolenou, tak vytáhnu Adii. A fakt jsem se na ní hodně těšila. Tady je malý pokrok na šatech.
 

 
7.února 2010: samá žlutá a žlutá, takže si dávám od Adie pauzičku
 

 
24. ledna 2010: Části na křídlech co se mají vyšít mulinkami DMC už jsou hotové, zbývá dodělat části vyšívané kreinikem.
 

 
10. ledna 2010: Malinký pokrok, protože jsem začala zase chodit do práce plus dělám autoškolu.
Kreinik našívám jen při denním světle (takže o víkendu). Při vyšívání po večerech si místa vyšitá kreinikem zakrývám látkou,
protože jinak z koukání na blýskavý kreinik bolí po chvíli oči. Výšivka je nasvícená pro focení zleva lampičkou.
 

Adia 4

 

 
3. ledna 2010: Začala jsem vyšívat i s kreinikem. Zatím třemi druhy. Dva jsou vyšívané jedním vláknem a jeden dvěma vlákny.
Je to blending filament a vyšívá se s ním opravdu špatně. Používám jinde na internetu popsanou fintu, kdy za ouškem jehly vytvořím smyčku.
A silnější jehlu (ze sady Dimensions), vytvoří se větší dírka a kreinik se pak o látku tolik nedrhne.
 

Adia2

 

Adia3

 

29. prosince 2009: Začínám vyšívat 20. prosince 2009. Nejdřív při denním světle. Po dvou dnech jsem vyšívání přesunula na večer.
Zatím vyšívám jenom mulinkami DMC, dvěma vlákny. Vynechávám místa na kreinik a korálky. Začala jsem od středu a postupuju směrem nahoru.

 

 

Fotky materiálu: