Rám na vyšívání

Tak jsem se rozhodla, že když mi jde dobře vyšívání levou rukou nad výšivkou a druhou rukou pod, tak si pořídím rám. Nebudu se muset hrbit nad kroužkem a ten mít opřený o nohu. No prostě vyšívat v pozici skrčence :)
Vybrala jsem stolní rám s nastavitelnou výškou, podle mě za přijatelnou cenu. Webové stránky výrobce jsou
zde .

  Tak jsem se dopracovala k pro mě ideálnímu nastavení rámu.

Boční stojky mám zvenku, takže výšivku můžu otáčet kolem své osy pro začišťování ze spodní strany. Předlohu mám připevněnou kolíčky hned nad výšivkou (nebo jde připevnit skřipcem na vlasy). Horní okraj výšivky mám našitý na riflovině, která mi umožňuje stočit výšivku tak, abych mohla i horní okraj vyšívat v dolní polovině rámu. Používám žabičku na záclony k vytažení do boku. Nejdřív jsem začala používat kovovou žabičku, ale pak jsem si koupila umělohmotnou žabičku a doporučuju. Neodráží totiž tolik lesk z lampičky ;)

     
Moje vyšívací stanoviště :)   A tady vyšívám. Sedím na gauči, nohy mám na bobíkovi. Přes sebe položený rám (na fotce je odsunutý). Po levé ruce ovladače k televizi a videu, po pravé krabička s mulinkami, klíčem s čísly a odpovídajícími značkami na předloze. A nezbytná deka na zakrytí nožiček, aby byly v teple ;)
     
Nový stojánek na držení bubínku    
     
 
     
Protože jsem chtěla vyšívat obouruč i v křesle a tam se se stolním rámem nevejdu, tak jsem si podle fotky od kamarádky nechala udělat tady stojánek na bubínek. Bubínky se ve stojánku dají prohazovat. Jde použít i větší průměr bubínku než je na fotce, např. v současné době tam mám bubínek o průměru 23 cm.
A le za pro mě optimální považuju bubínek o průměru 18 cm.
Stojánek jako stojací
Nebo se dá stojánek používat v pohodě jako stolní
 
 
Manžel mi vyrobil rámeček, který jde taky upnout do stojánku na bubínky. Předem upozorňuju na fotku vlevo a písmeno T u šroubu, který se povoluje. Rám je těžký, takže občas, pokud není šroub T úplně dotažený, se rám sklopí. Ale používat to jde a docela dobře ;)