Rámy okouňaček,
tipy a triky na ulehčení práce

draha1   draha2
Tak tohle jsou fotky od drahy. Poradila mi nejvíc tipů a triků, abych si dobře nastavila rám. Hlavně dát si boční stojky zvenku. Abych mohla pohodlně otáčet rámem na začišťování zespod. Pak taky vypínání do stran pomocí žabiček. Poslední zlepšovák je ten váleček vložený na šroubek, kterým se spojuje boční stojka k obdélníku, na který je vypnutá látka. Když se totiž rám přetáčí, tak vadí ten kaloun, který se dostane do spoje. Váleček problém vyřeší.
 
sycek1   Tohle je zase rám, na kterém vyšívá sycek. Mě teda nejvíc zaujal ten zásobníček na jehly. Ale zajímavá je i ta seslička, ta se mi líbí teda moc.

Co jsem dostala další tipy, tak předloha se připíná k látce kolíčky nabo pírky do vlasů (takové ty sponky)

A další supr tipovka byla od drahy. Našít si na látku vyšívací pruh pevné látky. Pak můžu vyšívat opravdu kde chci a když vyšívám nahoře na vyšívací látce, tak si jenom natočím víc látky na dolní tyčku. A nahoře mám pořád ještě nastavenou látku, takže vyšívám nakonec v pro mě pohodlné výšce.

A poslední tip. Já mám ty kulaté tyčky co se na ně přichycuje látka s dírkami do kterých se vyšívací látka přistehuje. A pak se mi při napínání stávalo, že látka dělala vlnky. Pomohlo obtočení dvakrát látky kolem tyčky.

Ona se látka na rám napíná vlastně tak, že se na jednom konci přistehuje, dvakrát obtočí, pak se přistehuje volně na druhou tyčku a obtáčí se až tak, než je látka pořádně napnutá.

     
A takhle má rám tinuska:    

 
     

Elady vyšívací koutek. Supr lampička. Supr nožička na upevnění jak rámu, tak i kroužku.

 
Elada 1
  Elada 2
     
Bluemar sedací rám.
 
Bluemar1
  Bluemar2
     
Všechny fotky jsou vloženy se souhlasem drahy, sycka, tinusky, elady a bluemar:)